معرفی شرکت

شرکت «سازه‌پژوهان پویاطرح» تحت برند تجاری «سامانه سازه»، توسط فارغ‌التحصیلان ممتاز مقاطع تحصيلات تكميلي دانشگاه صنعتی شریف و اعضای نظام مهندسی شکل گرفته است. این شرکت فعالیت خود را با هدف «ارائه خدمات طراحی، مشاوره و مقاوم‌سازی سازه­ ها»، به صورت یک هسته فناور در سال  ۱۳۹۴ در مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرد و با پیشرفت قابل توجه در مدت زمان کوتاه، تحت حمایت پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف قرار گرفت و امروز به شرکت سهامی خاص توسعه یافته است. هدف از تشکیل شرکت برداشت گامی در جهت توسعه پایدار و پیشرفت اقتصادی کشور است. این مهم از طریق بهره‌گیری از دانش روز و تجربیات متخصصان حوزه مهندسی سازه و زلزله حاصل می‌شود و خروجی آن اختصاص بهینه منابع موجود به زیرساخت‌های مورد نیاز کشور می‌باشد.

انتظار می‌رود ‌سازه‌پژوهان ‌پویا‌طرح حضور خود را در بزرگترین پروژه‌های ساخت و ساز کشور پررنگ‌تر نماید و بتواند در عرصه‌های فنی و مهندسی در سطح بین‌المللی برای کشور افتخار آفرینی کند. بدین منظور شرکت قصد دارد که با ارتقای توان نیروهای واحد «فنی و مهندسی» و همچنین واحد «تحقیق و توسعه»، از طریق تعامل با شرکت‌های مطرح بین‌المللی، بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان کشوری و خلاقیت و نوآوری گام‌های محکم‌تری در ارتقای زیرساخت‌های طراحی بردارد.

در این راستا شرکت با حضور بیشتر در همایش‌های بین‌المللی آخرین یافته‌های فنی خود را به اشتراک گذاشته و همچنین از دستاوردهای فنی روز دنیا بهره می‌گیرد. از سوی دیگر شرکت بواسطه تاکید واحد «منابع انسانی» بر جذب متخصصان مجرب فنی و برنامه‌ریزی برای افزایش بهره‌وری سیستم، سرعت رشد خود را افزایش می‌دهد.